Kviečiame registruotis į Kauno ikimokyklinių įstaigų festivalį (patikslinta)

2010 m. lapkričio 16 d., inicijuojant LTOK Kauno apskrities tarybai, Lietuvos mokinių ir studentų sporto centrui, Lietuvos sporto muziejui, Respublikinei ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijai „Sveikatos Želmenėliai“ Kauno lopšelyje darželyje „Ąžuoliukas“ pristatant naujo krepšinio varianto „Trikrepšis“ programą, vyko respublikinis seminaras „Paruošiamos 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato parodomosios ikimokyklinių įstaigų auklėtinių varžybos“.
Respublikiniame seminare dalyvavo ikimokyklinio auklėjimo įstaigų pedagogai iš Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Jonavos bei kitų Lietuvos miestų, kuriems labai svarbus vaikų aktyvus ugdymas per sportą. Anot Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Kauno apskrities tarybos pirmininko Prano Majausko, „Lietuvoje yra kultivuojamos 134 sporto šakos, „Trikrepšis“ dar viena prisidėjusi sporto šaka, kuri suteikia didelį susidomėjimo potencialą. Tai žaidimas labai panašus į krepšinį , bet dar emocingesnis, tinkamas ir mažiems vaikams, ir suaugusiems“. Akademikas Jurgis Brėdikis ir dr. Olegas Surovas inicijavo šio žaidimo įdiegimą Lietuvoje. 2009–2010 metais LTOK Kauno apskrities tarybos pastangų dėka pavyko ne tik pasigaminti reikiamą inventorių, suburti norinčius žaisti „Trikrepšį“ žmones, rasti sporto sales, aikšteles, išsręsti apdovanojimo, teisėjavimo, komandų pakvietimo klausimus. Todėl buvo surengti du mūsų šalyje „Trikrepšio“ turnyrai ikimokyklinio amžiaus vaikams, „Trikrepšio“ turnyrai trijų amžiaus grupių moksleiviams, „Trikrepšio“ turnyrai merginoms, studentams, neįgaliesiems, sporto veteranams ir šeimoms. 1910 m. spalio 3 d. kartu su krepšinio veteranų klubu pavyko surengti tarptautinį „Trikrepšio“ turnyrą Kaune, kuriame dalyvavo trijų amžiaus grupių Lietuvos ir Peterburgo komandos.
Besiruošiant 2011 m. Europos krepšinio čempionatui, „Išeivijos idėjų centras“ (toliau IIC) kaip vienas iš didžiausių „Trikrepšio“ iniciatorių Lietuvoje, buvo pakviesti dalyvauti renginyje.
Laiko perspektyvoje, visuomet viskas turi pradžią ir tolimesnę eigą. „Trikrepšis“ – tai naujoji sporto įvairovė, kuri gali ugdyti jauniausiąją kartą, kuriant stiprius pamatus Lietuvos krepšiniui. Tai kartu savarankiškas ir komandinis žaidimas, tenkinantis pagrindinius vaikų poreikius: judėjimą, intensyvų žaidimą, džiaugsmą, kamuolio valdymo technikos tobulinimą, taiklumą, komandinį, strateginį mąstymą. Žaidimas, kuris vyksta čia ir dabar, naudoja nedidelį salės plotą, todėl nereikia daug bėgioti, o galima mesti į vieną iš trijų krepšių, sukuriant žaidėjui didesnį saviraiškos ir pasitikėjimo jausmą.
Lietuvos sporto muziejuje surengtame susitikime su investitoriais, gamintojais bei iniciatoriais IIC daug dėmesio skirta „Trikrepšio“ tolimesnei plėtrai.
Išeivijos idėjų centro vadovo Rimanto Dailidonio teigimu, „Labai svarbu įtraukti ir Lietuvos išeiviją, populiarinant „Trikrepšį“, prisidėti pasiūlymais, idėjomis ir patarimais tobulinant šį naują žaidimą. Dar 2004 m., stojant į Europos Sąjunga, buvo akcentuojama, jog Lietuva yra tauta, kurioje vyrauja krepšinio religija. Todėl besiruošiant 2011 metų Europos krepšinio čempionatui, turime įrodyti, kad esame vieninga krepšinio tauta ir, kad krepšinio azarto dvasia, neatskiriamas tautinis bruožas, nesvarbu ar gyvename Lietuvoje ar laikinai išvykę gyventi į kitas pasaulio šalis. Todėl svarbu naująjį krepšinio variantą populiarinti ne tik Lietuvos, bet ir išeivijoje įsikūrusiose mokyklėlėse“.
„Juk matome, kad mažas vaikas, prieš pradėdamas važinėti dviračiu, pradžioje sėda ant triratuko, palaipsniui, tobulindamas savo įgūdžius, nes jis taip jaučiasi saugiau ir užtikrinčiau, todėl , manau, kad ir trikrepšis taps tuo azartišku, drąsiu ir pasitikėjimą skatinačiu pirmu žingsniu , žengiant į didįjį sportą , į ateities Lietuvos krepšinio žvaigždžių olimpą“, – sakė Išeivijos idėjų centro renginių organizavimo koordinatorius Modestas Mastaičius.
Tikimės, kad šis naujas krepšinio variantas „Trikrepšis“ paskatins didelį vaikų, jaunuolių, suaugusių bei senjorų susidomėjimą.
  2011 m.birželio 4 d., Kaune ruošiantis Europos krepšinio čempionatui LTOK Kauno apskrities tarybos, Kauno miesto savivaldybės, respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos iniciatyva bus surengtas Lietuvos ikimokyklinių įstaigų auklėtinių atviras Kauno miesto ikimokyklinių įstaigų festivalis, kurio programoje numatoma olimpinė myliukė, trikrepšis, masiniai sporto pasirodymai ir meninė programa (tai besiruošiant Europos krepšinio čempionatui Generalinė repeticija). Maloniai kvieičiame šiame festivalyje dalyvauti ir Jūsų miesto jaunųjų krepšininkų komandas (komandos sudėtis 4 vaikučiai, vienas treneris ir vienas vadovas). Trikrepšio varžybos vyks Lietuvos kūno kultūros akademijos didžiojoje aikštėje prie S. Dariaus ir S. Girėno stadiono. Paraiškos dalyvauti festivalyje priimamos iki 2011 m. gegužės 1d., adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , Margio g. 17, Kaunas. Kelionės ir maitinimo išlaidas apmoka dalyviai. Naudodamiesi proga perduodame Jums įmonės gaminančios Trikrepšio įrangą (stovelį) koordinates:  e.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. 8-655-10075, Arūnas Valiulis.
Norinčius plačiau susipažinti su „Trikrepšio“ žaidimu bei besiruošiant 2011 m. Europos krepšinio čempionato parodomosioms „Trikrepšio“ varžyboms, prašome kreiptis tel. (8-37) 209820, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Norėdami susipažinti su Daivos Statkevičienės išleistos knygelės el. variantu prašome spausti čia (patikslinta).

Lietuvos sporto muziejaus direktoriaus Prano Majausko inf.