Akcija „Nė dienos be vandens“ Vilniaus lopšelyje-darželyje „Gintarėlis

2013 m. rugsėjo 23-27 dienomis Vilniaus lopšelyje-darželyje „Gintarėlis vyko savaitė - akcija „Nė dienos be vandens“. Ši akcija įstaigos įgyvendinamos visuomenės sveikatos programos „Į sveikatos šalį“ vienas iš renginių. Savaitės tikslas - suteikti vaikams žinių apie vandenį, jo svarbą žmogui ir supančiai aplinkai, sudaryti sąlygas vaikams tyrinėti vandens savybes, eksperimentuoti.
Pirmąją dieną grupėse lankėsi dietistė - slaugytoja Brigita ir  „Vandens Lašelis" (auklėtoja Violeta). Dietistė - slaugytoja papasakojo vaikams apie vandens svarbą žmogui ir supančiai aplinkai. Vaikai sužinojo, kad žmogus ir vanduo yra du neatsiejami dalykai. Augančiam vaikui vanduo reikalingas taip kaip oras ir maistas. Atsisveikindamas ,,Vandens Lašelis“ vaišino vaikus tyru vandeniu. Lašelio formos knygelėse pedagogai užrašė vaikų mintis apie upę, ežerą, jūrą.
Tyrinėjimų ir bandymų su vandeniu dieną, naudodami vandenį, vandens ciklo simuliatorių, matavimo indus ir kitas pasirinktas priemones, vaikai atliko įvairius bandymus.
 Smalsumo, draugavimo, vikrumo žaidimų dieną vaikai žaidė jų mėgstamus ir naujus žaidimus:  „Brangus kiekvienas lašas“, „Gyvasis upeliukas“.Žaidimai buvo kupini emocijų, ieškojimų, atradimų, pilni įspūdžių.Vaikai rungtyniavo, kuris vikriau iki tikslo nuneš šaukštą vandens ir supils į savo grupės stiklainį, kas greičiausiai pripils indelį vandens.
Menų dieną vaikai išgyveno atradimo, unikalios saviraiškos džiaugsmą. Buvo lavinama vaikų vaizduotė, kūrybiniai gebėjimai, smalsumas, iniciatyva. Vaikai gamino laivelius , aplikavo jūrą, patirtas emocijas išliejo piešiniuose tapydami ant šlapio popieriaus.
Vandens pasakų diena užbaigė savaitės renginius.Šią dieną įstaigoje svečiavosi Baltupių progimnazijos priešmokyklinių grupių ugdytiniai. Jie įstaigos vaikučiams suvaidino spektakliuką  „Lašelio kelionė“. Mažųjų grupių vaikai džiaugėsi animaciniu filmuku apie vandens nuotykius.
Įvairios veiklos metu vaikai apie vandenį sužinojo daug įdomių dalykų : kiek dienų žmogus gali išgyventi be vandens, kiek kasdien reikia išgerti vandens ir kaip taupiai jį naudoti, kas atsitiktų, jei vanduo dingtų, kokios vandens naudojimo galimybės.

Vilniaus lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui E. Olševskienė ir vyresniosios ikimokyklinio ugdymo pedagogės V. Paškevičienės inf. ir iliustr.