Spalvingas ruduo Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“

„Kokios gi spalvos būdingos rudeniui?“ – 2013 m. svarstė Pasvalio lopšelio-darželio „Eglutė“ darželinukai. Geltona, raudona, oranžinė ir žalia spalva vyravo visą savaitę vaikų piešinukuose, darbeliuose ir žaidimuose. „Pažaiskime kartu su spalvomis!“ – kvietė auklėtojos vaikus į netradicinę Rudenėlio šventę. Čia vaikai ne tik šoko, dainavo, bet ir lenktyniavo, kas greičiau surinks išsibarsčiusią lapų mozaiką, gaudė renginio vedėjų – Spalvų – laidomus popierinius lėktuvėlius ir minė jais „atskridusias“ mįsles. Grupės pasidengė spalvų stalus, ne tik įspūdingai atrodančius, bet ir sveiku spalvotu maistu viliojančius. Vaikai dalyvavo grupių žaidynėse „Vienos spalvos pietų maisto stalas“. Tai vienas iš „Sveikatiados“ projekto renginių, skirtų „Sveikos mitybos idėjų trimestrui“, ugdant vaikų sveikos mitybos įgūdžius, praturtinant jų žinias apie sveikatą. Itin išradingi pasirodė tėveliai ruošiant sveiko maisto patiekalus, įsijungdami į mūsų bendruomenės vykdomas sveikuoliškas iniciatyvas. Nustebino patiekalų įvairovė, jų gausa, vaikai sužinojo sveiko maisto paslapčių. Auklėtojoms taip pat buvo pateikta užduotis – pristatyti savo stalus, kuo jie ypatingi, kuo išskirtini.
Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai kūrė sveikos mitybos deklaracijas: naudingus, linksmus patarimų rinkinius, kaip turime gyventi sveikai, kuriuos pristatė viso darželio vaikučiams.
Dailės galerijoje surengėme piešinukų parodėlę „Auksinis rudenėlis...“
Vaikai buvo apdovanoti padėkomis bei vaisių prizais.
Nors už lango ir nebuvo saulėta diena, bet dėl šventės spalvingumo, džiugių vaikų emocijų to net nepastebėjome.

 Pasvalio lopšelio-darželio „Eglutė“ Ikimokyklinio ugdymo vyr. auklėtoja Mildos Čekanauskienės ir ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Gražinos Dirsienės inf. ir iliustr.