Sveikatos stiprinimo savaitė Pasvalio lopšelyje-darželyje „Eglutė“

Pasvalio m. lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikai jau antrąją 2013 m. rugsėjo savaitę aktyviai įsijungė į sporto renginius. Vaikai dalyvavo sveikatos stiprinimo savaitėje „Mūsų žingsniai link sveikatos“. Tai vienas iš vykdomo sveikatingumo projekto „Judam – sveikai gyvenam“ sporto renginys.
Kiekvieną savaitės dieną vaikai pradėdavo skanduote: „Sporto daug šakų pažįstam į sveikuolių šalį vykstam!‘‘. 
Šio renginio tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, stiprinti sveikatą. Judėjimo sveikatos labui savaitė – tai puiki proga prisiminti, kad fizinis aktyvumas yra būtina sveikos gyvensenos dalis.
Pirmadienį visus darželio vaikučius sukvietė aerobikos fiesta – šokti zumbos ritmu. Tai ritmai sukuriantys dinamiką tarp šokio ir sporto. Ir taip kasdien vaikų pageidavimu prieš sporto renginius šokome zumbą... .Vaikai dalyvavo linksmosiose estafetėse, kurios buvo parinktos išradingai ir originaliai.
Antradienį vaikų laukė futbolo varžybos lauke. Visi labai norėjo pašėlti darželio pievutėje. Pagrindinis futbolo tikslas, kad vaikams būtų smagu žaisti, nesistumdyti ir saugoti draugą. Mažieji darželio futbolistai atskleidė savo gebėjimą žaisti draugiškai, varant kamuolį, mušant įvarčius. Emocijos liejosi palaikant saviškius.
Trečioji diena buvo skirta „Mažajam krepšiniui.“. Vaikai nekantriai laukė varžybų, jos kėlė didžiausią džiaugsmą. Susitiko „Kiškių“ bei „Drugelių“ komandos. Stebėti varžybų susirinko gausus būrys sirgalių, sporto salėje netrūko gerų emocijų. Taip mes populiariname „Mažąjį krepšinį“.
Ketvirtadienis – Mažylių sporto olimpiada „Sportuokime kartu“ Vaikams buvo parengti linksmi sportiniai, judrūs žaidimai. Visur girdėjosi vaikų šūksniai, džiaugsmas, gera nuotaika. Mažyliai puikiai praleido rytmetį - judėdami, rungtyniaudami, pūsdami bei leisdami muilo burbulus.
Sveikatos stiprinimo savaitę užbaigė vaikų piešinių paroda „Mano švari rankytė“. Visos grupės buvo apdovanotos padėkomis, pavaišintos vaisiais už aktyvų dalyvavimą sportinėse rungtyse. Lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė džiaugiasi vaikučių ir tėvelių aktyvumu, noru sportuoti. Dėmesys vaikų sveikatai ir saugiai gyvensenai ugdyti bei tėvų švietimas sveikatos saugojimo klausimais ir toliau išliks mūsų įstaigos vienas iš pagrindinių prioritetų.

Pasvalio m. lopšelio-darželio „Eglutė“ G. Dirsienė ikimokyklinio ugdymo auklėtojos-metodininkės ir A. Motuzienė vyr. kūno kultūros mokytojos inf. ir iliustr.