Apklausa
Kaip dažnai lankotės šioje svetainėje?
 
Statistika
 Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Saugaus eismo diena Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“

Vaikai priklauso vienai pažeidžiamiausių kelių eismo dalyvių grupei. Kasdien keliuose žūsta daugiau kaip 500 vaikų, dar dešimtys tūkstančių vaikų patiria sužalojimus, kurie neretai baigiasi negalia. Nepaistant to, kad vaikai dalyvauja kelių eisme kaip pėstieji, dviratininkai, motociklininkai ir automobilių keleiviai, kelių infrastruktūra retai yra pritaikyta jų poreikiams. Nemažai vaikų gyvena, mokosi ar žaidžia šalia kelio, todėl kartu su kitais rizikos veiksniais tai daro juos ypač pažeidžiamais eismo dalyviais. Mažųjų mūsų eismo dalyvių saugaus eismo įgūdžiai dažnai būna netvirti, netinkamai elgiasi kiemuose, prie gatvių, kur tyko įvairūs pavojai.
Marijampolės vaikų lopšelyje darželyje „Vaivorykštė“ prioritetas – saugus ir sveikas vaikas. Žinant eismo taisykles, esant atsargiam ir atsakingam eismo dalyviui mes saugojame savo ir kitų sveikatą bei gyvybę. To mokome ir darželio ugdytinius.
Balandžio 6-oji Lietuvoje yra Saugaus eismo diena. Darželyje jau tapo tradicija paminėti šią dieną. Jau keletą metų mes, „Ančiukų“ grupės auklėtojos Nijolė Piliponienė ir Rasa Savickienė, kartu su ugdytiniais siekiame, kad šios dienos minėjimas nebūtų vien tik žinių pakartojimas. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas, vaikų norą būti „žvaigždėmis“, organizuojame vaikus sudominančius Saugaus eismo dienos rytmečius. Tuo mes siekiame ugdyti vaikų saugaus eismo įgūdžių pradmenis, siekiant apsaugoti vaikus nuo nelaimingų atsitikimų.
2017 m. balandžio 6-ąją „Ančiukų“ grupės ugdytiniai ir auklėtojos pakvietė visą darželio bendruomenę į renginį „Gatvėje būk atsargus, šito mokyk ir kitus!“ . Šias metais Saugaus eismo dieną organizavome pasitelkiant vaikams priimtiniausią ugdymo metodą- inscenizaciją. Susirinkę salėje darželio vaikai stebėjo nuotaikingą „Ančiukų“ grupės vaikų paruoštą spektaklį „Nuotykis miške“. Vaidindami miško žvėrelius vaikučiai pademonstravo, kas gali atsitikti, jeigu mes gatvėje būsime neatidūs, nepaisysime saugaus eismo taisyklių. Stebėdami skaidres „Tai turiu žinoti“, „Pareigūno Amsiaus patarimai“ visi kartu prisiminėme bendrosios pagalbos telefoną, saugaus elgesio kelyje taisykles, kai kuriuos kelio ženklus, jų paskirtį ir svarbą, šviesoforo spalvas ir jų reikšmę.
Aiškinomės kam reikalingi atšvaitai. O kokia pramoga be dainų? Visi kartu dainavome „Mėlynąjį autobusiuką“, „Mažas mašinėles“, šokome pagal „Šviesoforo dainelę“. Renginio kulminacija tapo policijos pareigūnų apsilankymas. Jie pakvietė mažuosius eismo dalyvius iš arti apžiūrėti kelių policijos automobilį ir jame esančias priemones. Betarpiškai bendraudami su policijos pareigūnais, vaikai turėjo unikalią galimybę „pasimatuoti“ policininko profesiją, pasėdėti už jų automobilio vairo, įjungti švyturėlius, pakalbėti per garsiakalbį, raciją.
Ikimokyklinio amžiaus vaikų saugaus eismo įgūdžius formuoja ne tik darželio pedagogai, bet ir tėvai, šeimos nariai. Suaugusiųjų pareiga apsaugoti vaiką nuo tykančių pavojų kelyje bei motyvuoti vaikus kaip išvengti nelaimingų atsitikimų, padėti vaikams įgyti praktinių įgūdžių. Mažojo žmogaus elgsena tik formuojasi, todėl tikimės, kad mūsų rūpestis, švietėjiška veikla ir geras pavyzdys padės išvengti didelių nelaimių ateityje.

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Giedrės Bagdonienės inf. ir iliustr. 
Renginių kalendorius
Birželis 2018
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1