„Mankštiada“ Širvintų vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“

„Mankštiada“ Širvintų vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Jau daugelį metų vasaris skelbiamas sveikatos mėnesiu. Ta proga 2017 m. vasario 20–24 dienomis Širvintų vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko sveikatingumo savaitė „Mankšta su gimnastikos kamuoliais“, kurios tikslas, tenkinti vaikų judėjimo poreikį netradicinėje veikloje, formuojant aktyvaus gyvenimo būdo vertybines nuostatas. Kad įgyvendinti šios mankštos tikslus, renginio organizatoriai, kvietė vaikus, jų tėvelius, auklėtojas ir kitus bendruomenės narius išmėginti pratimus su gimnastikos kamuoliu.
Respublikinio projekto „Sveikatiada“ organizatoriai siūlė iliustruotas rekomendacijas, kaip taisyklingai atlikti fizinius pratimus vaikams ant kamuolių. Lopšelio-darželio „Saulutė“ „Sveikatiados“ ambasadorė Aldona Bučinskienė, iš „Mankštiados“ idėjų paketo paruošė skaidres, supažindino susidomėjusius dalyvius, kaip taisyklingai atlikti paprastus, tačiau labai naudingus pratimus su kamuoliu. Kokia nauda? Pratimai ant gimnastikos kamuolio yra naudingi, nes stiprina raumenis, gerina laikyseną, kūno lankstumą, lavina pusiausvyrą ir judesių koordinaciją, ugdo ištvermę, atpalaiduoja raumenis, stiprina širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemas, reguliuoja raumenų tonusą ir kt.. Mankštos dalyviai noriai vykdė nurodymus ir pritarė nuomonei, kad tik fiziškai aktyvus žmogus gali būti sveikas. Seniai žinoma, kad judėti – sveika. Judėjimas yra gyvenimas. Vienas paprasčiausių žingsnių, ką gali ir privalo daryti kiekvienas – tai mankšta. Jau ketvirtus metus vadovaujamės šūkiu: „Mums mankšta labai svarbi, tai mankštinamės visi“. Atsisveikindami mankštos dalyviai dovanojo vieni kitiems šypseną už smagią mankštą ir prašė dažniau organizuoti panašias mankštas.
Mes, organizatoriai, siekiame, kad mankšta vaikams taptų būtinybe, džiaugsmu, sveikatos šaltiniu ir tikimės, kad jie užaugs stiprūs, sveiki, užsigrūdinę.

Širvintų vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“, „Bitučių“ grupės auklėtojos Aldonos Bučinskienės inf. ir iliustr.


 
Renginių kalendorius
Rugpjūtis 2018
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2